Czy należy odczekać 7 dni od współżycia, aby zapobiec ciąży i dopiero wtedy przerwać tabletki antykoncepcyjne?

Rozpoczelam 1 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Przy 8 tabletce wspolzylam z zabezpieczeniem i przy 11 i 13 tabletce z blistra doszlo do stosunku bez dodatkowych zapezbieczen.teraz biore 14 tabletke jednak chce przerwac stosowanie tabletek. Czy nalezy odczekac 7 dni od wspolzycia aby zapobiec ciazy i dopiero wtedy przerwac lek czy dokonczyc cale opakowanie?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.