Czy należy usunąć migdałki z polipami podczas leczenie raka prostaty?

Witam,mój tata ma raka prostaty, jest po naświetleniach ponieważ z powodu małej wydolności płuc nie zakwalifikowano go do operacji. Teraz ma się poddać zabiegowi usunięcia migdałków ponieważ ma na nich polipy , słyszałam opinię że w jego sytuacji lepiej nie ruszać tych migdałków ponieważ bakterie z polipów mogą dostać się do krwioobiegu i przy jego osłabieniu może się to źle skończyć? Czy faktycznie istnieje taka możliwość?!

Proszę rozmawiać o tym ze swoim lekarzem prowadzącym. I pamiętać, że obecność cały czas źródła zakażenia jest tykającą bombą zegarową.