Czy nieregularny okres może mieć związek ze stresem?

Witam, mam 19 lat i współżyje. Chodzi o mój okres. Mam nieregularne cykle. Raz okres jest później,raz wcześniej. Przez 2 tyg byłam chora i nadal jestem na antybiotyku. Okres pojawił sie z dwudniowym opóźnieniem,właściwie myślałam,ze to okres,bo pojawiło sie trochę krwi podczas oddawania moczu. Dodam ze w trakcie choroby miałam brązowe upławy. Jednak krew nie leci,a przezroczysty przypominający białko kurze śluz z domieszka krwi. Ostatnio miałam bardzo dużo stresów. Czy to może być coś poważnego?

Lek. Katarzyna Szymczak

W młodym wieku cykle mogą być nieregularne, dodatkowo stres i infekcja mogły spowodować przesunięcie miesiączki.
Pozdrawiam