Czy ciąża jest możliwa po pettingu?

Hej. Spóźnia mi się chyba okres i nie wiem od czego? Może to być związane ze stresem?
Ostatnio mam go dosyć dużo. Problemy ze szkołą. Ostatni okres zaczął mi się 20 stycznia i 1 dzień był bardzo obfity, wręcz leciało ze mnie jak z 'kranu'. 2 dzień był już normalny. Z 2 na 3 dzień okresu dostałam grypy żołądkowej i okres tak jakby się zatrzymał. Zamiast krwi, to przez 2 dni miałam tak jakby brązowy śluz. Dzisiaj jest 16 luty i okresu nie ma jeszcze. Nigdy nie czekałam na niego tak długo. Zawsze był przynajmniej o tydzień szybciej niż zawsze, ponieważ mam go jeszcze nieregularnie, a nadal go NIE MA!
Pobolewają mnie piersi i mam śluz taki gęstszy z grudkami jak to w dni niepłodne. Od ok 2-3 miesięcy uprawiam z moim chłopakiem petting prawie codziennie i gdy on się 'spuszcza', to zawsze próbuje iść od razu umyć ręce i później próbuje unikać kontaktu ze swoimi narządami. Też nie sądzę, aby on mógł mieć jakoś palca 'umoczonego' w spermie i potem, żeby przeniósł ją do pochwy.
Pomocy! Normalnie odchodzę od zmysłów! Czy w ogóle była jakaś możliwość, żeby wprowadzić spermę mi do pochwy? Czemu nadal nie ma tego okresu?
ps. nie kochałam się jeszcze z moim chłopakiem. Pomocy

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Hej. Spóźnia mi się chyba okres i nie wiem od czego? Może to być związane ze stresem?
Ostatnio mam go dosyć dużo. Problemy ze szkołą. Ostatni okres zaczął mi się 20 stycznia i 1 dzień był bardzo obfity, wręcz leciało ze mnie jak z 'kranu'. 2 dzień był już normalny. Z 2 na 3 dzień okresu dostałam grypy żołądkowej i okres tak jakby się zatrzymał. Zamiast krwi, to przez 2 dni miałam tak jakby brązowy śluz. Dzisiaj jest 16 luty i okresu nie ma jeszcze. Nigdy nie czekałam na niego tak długo. Zawsze był przynajmniej o tydzień szybciej niż zawsze, ponieważ mam go jeszcze nieregularnie, a nadal go NIE MA!
Pobolewają mnie piersi i mam śluz taki gęstszy z grudkami jak to w dni niepłodne. Od ok 2-3 miesięcy uprawiam z moim chłopakiem petting prawie codziennie i gdy on się 'spuszcza', to zawsze próbuje iść od razu umyć ręce i później próbuje unikać kontaktu ze swoimi narządami. Też nie sądzę, aby on mógł mieć jakoś palca 'umoczonego' w spermie i potem, żeby przeniósł ją do pochwy.
Pomocy! Normalnie odchodzę od zmysłów! Czy w ogóle była jakaś możliwość, żeby wprowadzić spermę mi do pochwy? Czemu nadal nie ma tego okresu?
ps. nie kochałam się jeszcze z moim chłopakiem. Pomocy
Dzień dobry!

Nieregularność cykli miesięcznych jest normalnym zjawiskiem dla młodych kobiet, jednak często przysparza dużo nerwów i niemiłych niespodzianek w postaci np. ciąży. Bardzo ważne by poznać fizjologię swojego ciała, dlatego polecam na początek lekturę artykułu o cyklu ciążowym.
Opóźnienie cyklu może być związane z kilkoma czynnikami, najczęstszymi są wspomniany stres i infekcje. W związku z przeżywanym stresem w szkole, można podejrzewać, że taka jest przyczyna problemu. W dodatku objawy zwiastujące miesiączkę świadczą,że niebawem ona wystąpi.
Odnośnie możliwości zajścia w ciążę w wyniku opisywanego pettingu - szansa ta jest nikła, bliska zeru.

Jeśli okres będzie się nadal spóźniał, proponuję wykonać test ciążowy płytkowy z moczu.

Polecam również lekturę artykułu na temat nieregularnych cykli miesięcznych, a także zalecam wizytę u lekarza ginekologa. Każda młoda kobieta rozpoczynająca współżycie płciowe powinna taką wizytę odbyć.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.