Czy nieusunięcie nadżerki będzie dla mnie bezpieczne?

Została u mnie zdiagnozowana nadżerka. Mam 24 lata i nie rodziłam dzieci. Lekarz mi powiedział,ze u młodych kobiet przed porodem nie powinno się wykonywać zabiegu jej usuwania. Czy nieusunięcie nadżerki będzie dla mnie bezpieczne?

W internecie jest dużo nieporozumień dotyczących "nadżerki szyjki macicy". Generalnie - jeśli wynik cytologii jest prawidłowy, to nic się nie robi. "Nadżerka" obecnie uważana jest za zmianę fizjologiczną i nie wymaga żadnego leczenia.