Czy podcięcie wędzidełka odbyło się poprawnie?

Mam 22 lata i w piątek został u mnie przerowadzony zabieg podcięcia wędzidełka wargi górnej, ponieważ miałam diastemę i rozpoczęłam leczenie ortodontyczne i dostałam na to skierowanie. Po zabiegu mój uśmiech nie wygląda jak wcześniej, ponieważ nie mogę podnieść górnej wargi jak wcześniej i zaczęlo mnie to przerażać gdyż nie wiem czy jest to spowodowane szwami, które jeszcze mam i lekka opuchlizną czy mój uśmiech nie wróci do poprzedniej postaci albo po prostu zabieg został źle przeprowadzony... czy moje obawy są słuszne?

Dzień dobry, proszę się obawiać. Wędzidełko nie służy do unoszenia wargi. Wręcz przeciwnie, przytrzymuje wargę blisko dziąsła i zębów. Warga unoszona jest przez mięśnie twarzy, a tak głęboko na pewno nie było przecinane. Uśmiech powinien powrócić bardzo szybko. Najpóźniej, gdy wszystko się wygoi.