Czy podczas miesiączki można zażywać Cleaxane?

Witam mam zlamana kostke i lekarz przepisal mi zastrzyki cleaxane 0,4 i moje pytanie brzmi czy podczas miesiaczki mozna przyjmowac te zastrzyki?? i czy koniecznie trzeba w brzuch bo lekarz mi kazal brac je w brzuch

Lek. Marta Gryszkiewicz

Clexane powinny być wykonywane śródskórnie, dlatego też brzuch jest zdecydowanie najlepszym miejscem. Ryzyko zakrzepicy po złamaniu kostki jest podwyższone. Należy więc przyjmować zastrzyki. Mogą one oczywiście wpłynąć na wygląd miesiączki- może być ona obfitsza niż zwykle i trwać nieco dłużej. Nie jest to jednak powód do zaniechania prewencji przeciwzakrzepowej.