Czy podwyższone IgG może przemawiać za włączeniem antybiotykoterapii?
Witam i proszę o pomoc! Od prawie roku mam problemy ze zdrowiem - zawroty głowy, odrętwienia, zaburzenia oddychania. Neurolog zlecił szereg badań, łącznie z NMR i TK. Wszystkie prócz EEG wyszły idealnie. Zlecił też testy Elisa na boreliozę. We wrześniu 2010 roku wynik IGG wynosił 16,8 Au/ml, lgM - 3,4 Au/ml. Końcem maja objawy nasiliły się do tego stopnia, że „wylądowałam” na izbie przyjęć. Ponownie zrobiono szereg badań. EEG i Elisa borelia wyszły złe. Stan na 24 maja 2011: lgG - 46,1 Au/ml, lgM - 3,8 Au/ml. WB Borelia klasa IgG wyszła na granicy... Leczenia nie wdrożono, a stan mojego zdrowia nie poprawia się, wręcz przeciwnie. Czy ciągle rosnące IgG jest podstawą do podania antybiotyku? Z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu
Lek. Magdalena Szymańska
65 poziom zaufania
Dzień dobry!
Boreliozę rozpoznajemy na podstawie wystąpienia rumienia wędrującego po ugryzieniu przez kleszcza lub poprzez przeprowadzenie testów typu Elisa i Western Blott.
Dodatni wynik badania serologicznego bez obecnych typowych objawów dla boreliozy nie upoważnia do rozpoznania.
Uważam, że w Pani przypadku powinno podać się antybiotyk. Nie opisała Pani objawów chorobowych, ale jeśli występują objawy charakterystyczne dla boreliozy połączone z dodatnimi wynikami testów wtedy jak najbardziej jest to podstawa do antybiotykoterapii.
Pozdrawiam!