Czy podwyższony wynik TSH świadczy o niedoczynności tarczycy?

Ostatnio sporo schudłam, często słabo się czuję. Zrobione miałam badania TSH i wynik wyszedł 5,0 a norma jest do 4,2. Czy to oznacza, że mam niedoczynność tarczycy? Czy jeżeli zacznę przyjmować leki to możliwe, że przytyję?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Powinna Pani jeszcze oznaczyć wolne hormony tarczycy, przynajmniej fT4. Dopiero po uzyskaniu tego wyniku powinno być możliwe postawienie właściwego rozpoznania.

Pozdrawiam