Czy przypadkowe uderzenie niemowlęcia w czoło może mieć negatywne konsekwencje?

Witam. Wczoraj w nocy wypadł mi z ręki aspirator elektryczny i uderzył w główkę mojej 2’miesięcznej córeczki. W sypialni był półmrok i nie widziałam dokładnie w która cześć głowy uderzył ( najprawdopodobniej czoło) mała chwilę popłakała i się uspokoiła. Potem miała jeszcze ochotę na zabawę i się uśmiechała. Żadnego siniaka nie ma. Niby zachowuje się normalnie , tylko przestała głużyć ( walczymy ostatnio też z przeziębieniem) i zrobiła się taka cicha. Do tej pory była dosyć aktywna. Nadal interesuje się wszystkim dookoła , z rana jest uśmiechnięta. Czy takie uderzenie może mieć poważne skutki dla małej? Powinnam ją nadal obserwować czy udać się do pediatry ? Z góry dziekuje za odpowiedz.

Ciężko ocenić stan dziecka z poziomu portalu. Uraz główki niemowlęcia może mieć przykre konsekwencje. Jezeli dostrzega Pani zmiany w zachowaniu dziecka proponuję kontrolę u pediatry. Pozdrawiam.