Czy są jakieś środki bez recepty, które zredukują mój trądzik?

Witam, z powodu nieregularnych miesiączek zmuszona byłam przez pewien czas stosować antykoncepcję hormonalną, która bardzo poprawiła stan mojej skóry. Po opanowaniu sytuacji, postanowiłam odstawić leki i mam nawrót problemów trądzikowych. Ze względu na panująca sytuację raczej nie mogę liczyć na szybką wizytę u lekarza specjalisty a nie chcę czekać z leczeniem bo może se o kończyć bliznami i przebarwieniami. Czy są dostępne jakieś skuteczne środki, które zredukują trądzik i są dostępne bez recepty? Dodam, że podczas wcześniejszych wizyt lekarz stwierdził trądzik różowaty, który praktycznie znikł po zastosowaniu hormonów.

Dzień dobry.W obecnej sytuacji większość poradni prowadzi konsultacje online,
w naszej Klinice również uruchomiliśmy taką usługę.Przed wizytą istnieje możliwość przesłania zdjęć poprzez e-mail
aby lekarz mógł zapoznać się z nimi przed rozmową. Wszystkie informacje można uzyskać pod naszym numerem kontaktowym
oraz adresem e-mail.Serdecznie pozdrawiam

Dzień dobry, powinna Pani zadbać o odpowiednią pielęgnację domową, która nie powinna nadmiernie wysuszać skóry oraz działać komodogennie - sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zależnie od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu powinno używać się kosmetyków regulujących ilość wydzielanego sebum ( zawierające związki cynku, wit. B6), o działaniu bakteriobójczym ( kwas azelainowy, olejek z drzewa herbacianego), udrażniającym ujścia gruczołów łojowych (kwas salicylowy, kwasy AHA) w odpowiedniej korelacji z substancjami łagodzącymi - zabezpieczającymi warstwę rogową naskórka. Środki stosowane do oczyszczenia twarzy powinny usuwać nadmiar produkowanego sebum lecz bez nadmiernego odtłuszczenia skóry. Powinno unikać się kosmetyków o ciężkiej konsystencji blokujących ujścia gruczołów łojowych, do których często należą podkłady koloryzujące. Najlepiej próbkę kosmetyku wypróbować na swojej skórze i obserwować, jaki skutek wywołuje. Nie każdy kosmetyk będzie sprawdzał się na każdej skórze o podobnym problemie. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.