Czy są zamienniki leku Bromergon nie wywołujące skutków ubocznych?

Jestem mężczyzną, mam 38 lat. Jutro mam odebrać z apteki Bromergon 2,5 mg i brać 1 tabl. wieczorem z powodu podwyższonej prolaktyny. Bardzo się obawiam objawów ubocznych a szczególnie zakazu prowadzenia pojazdów, a pracuję jako kierowca... Czy są jakieś zamienniki tego leku, nawet dużo droższe nie wywołujące żadnych objawów ubocznych lub znikome?

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od przyczyny hiperprolaktynemii. Możliwości terapeutyczne najlepiej omówić ze swoim lekarzem prowadzącym. Stosowane są 3 leki obniżające poziom prolaktyny, ale każdy z nich wpływa na zdolność obsługi pojazdów mechanicznych. W niektórych przypadkach możliwe jest leczenie operacyjne, ale nie jest polecane jako leczenie pierwszego rzutu, ma szereg powikłań i ograniczoną skuteczność, a przede wszystkim zależy od przyczyny choroby.