Czy tabletka mogła przemieścić się nosem?

Witam. Czy możliwe jest, aby tabletka wypadła mi nosem, gdy niedługo (kilka minut) po jej zażyciu (i popiciu wodą) brałam kąpiel i podczas mycia głowy trochę wody wyleciało mi z nosa? Jest jakakolwiek możliwość przejścia tabletki przez nos i jej wypadnięcia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

sytuacja, którą Pani opisuje jest mało prawdopodobna.

Skoro połknęła Pani tabletkę i popiła ją wodą, to tabletka najprawdopodobniej trafiła przez przełyk do żołądka. Jedyną możliwością pozbycia się tabletki, którą Pani połknęła są wymioty, do których nie doszło.

Nawet jeśli tabletka z jakiegoś powodu utknęłaby w przełyku, to mimo to i tak powinna rozpuścić się i wchłonąć. Nie ma więc Pani powodów do obaw.

Podobne pytania pojawiały się w naszym projekcie. Linki do nich umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tabletka-moze-wypasc-w-taki-sposob,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tabletka-moze-wypasc-przy-kichaniu-lub-gdy-spie-z-otwartymi-ustami.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.