Czy tabletki wyleczą nerwicę natręctw?

Dzien dobry, Mialam nerwice przez poltora miesiaca dokladnie od konca grudnia do konca stycznia. Zaczelam brac tabletki od lutego az do teraz. Boje sie, ze z tego nie wyjde. Mam metlik w glowie, nie wiem co jest prawda a co nie, ciagle co innego do glowy mi wchodzi. Jestem ciekawa czy moja nerwica natrectw jest uleczalna. Bylam w styczniu jeden dzien u psychologa ale to mi nic nie pomoglo, wiec udalam sie do lekarza po tabletki i on powiedzial ze mnie wylecza, nie wiem czy to prawda. Dziekuje

Dzień dobry,

Nie ma takiej możliwości żeby po jednorazowej wizycie człowiek wyzdrowiał. Psychoterapia w zależności od problemu może trwać miesiące, bądź lata.
W przypadku nn - jak najbardziej wskazane jest łączenie farmakoterapii z psychoterapią.

Dzień dobry!

Jedno spotkanie z psychologiem nie może okazać się leczące. Zazwyczaj psychoterapia trwa kilka-kilkanaście miesięcy regularnych spotkań. Podobnie farmakoterapia - jest skuteczna wtedy, kiedy pozostaje się pod stałą opieką lekarza psychiatry, na bieżąco omawia stopień poprawy oraz ewentualne skutki uboczne i po okresie leczenia, także z lekarzem omawia się sposób i tempo odstawiania leków. Zazwyczaj właściwą drogą leczenia jest łączenie obydwu tych metod - psychoterapii i farmakologii.

Pozdrawiam!