Czy takie ciśnienie to powód do niepokoju?

Witsm ,czy cisnienie156/101 u mezczyzny 49 lat jest powodem do niepokoju? Dodatkowo ma drętwienie prawej ręki. Dziekuje za odpowiedź.

to za wysokie wartości ciśnienia, najlepiej byłoby prowadzić pomiary tygodniowe i ocenić wtedy, czy RR jest za wysokie. Niech Pan zapisuje sobie wartości RR rano i wieczorem, przez 7 dni, a następnie skonsultuje je z lekarzem w POZ