Podniesione ciśnienie krwi i duża nerwowość

Jestem osobą nerwową zawsze byłam... Czy przez ciągły brak spokoju ciśnienie może być przez dłuższy czas podniesione? tzn 140/80 , czy to coś poważnego? Mam 20lat , czasem jest mniejsze... odczuwam nacisk w głowie , i w mostku... zaczełam brać leki uspokajające , troche pomogło , jednak martwie sie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana wartość ciśnienia jest podwyższona, co ze względu na Pani młody wiek wymaga dokładniejszej diagnostyki. Sugeruję mierzyć ciśnienie codziennie, najlepiej 2 razy dziennie i zapisywać pomiary a następnie skonsultować się z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.