Czy moje ciśnienie jest jakieś niepokojące?

Dzień Dobry, mam 24 lata i jestem kobietą. Za każdym razem jak mam mierzone ciśnienie wychodzi mi w granicach 140/80. Mój tryb życia nie jest zbytnio aktywny ale ćwiczę jogę conajmniej dwa razy w tygodniu. Czy takie ciśnienie powinno niepokoić? Ogólnie czuje się dobrze i zawsze stresuje się pomiarem i badaniami. Czy powinnam zrobić jakieś badania i jak tak to jakie?

Dzień dobry,

Wartość ciśnienia skurczowego równa lub większa 140 mmHg pozwala na rozpoznanie nadciśnienia tętniczego. Proszę udać się do lekarza POZ, być może konieczna będzie modyfikacja pewnych nawyków i rozpoczęcie leczenia farmakologicznego.