Czy takie miesiączki powinny mnie niepokoić?

Jestem 5 dni po skończonej miesiączce. Wczoraj zaczęłam znów bardzo obficie krwawić podobnie jak przy miesiączce tylko mocniej i z dużą ilością skrzepów. Zdążyło mi się to pierwszy raz w życiu. Krwawienie nie ustaje ani się nie zmniejsza. Co 30 min zmieniam podpaskę. Na jajnikach mam 3 małe mięśniaki które regularnie kontroluje , dwa miesiące temu byłam na kontroli ginekologicznej i wszystko było ok. Od kilku lat zarzywam leki na niedoczynność tarczycy (euthyrox 50 i 75) . Troche jestem już przerażona bo ciągle obficie krwawię. Miałam prze zchwile lekkie bóle brzucha jak przy miesiączce ale mi przeszły. Nie mam możliwości wizyty u lekarza bo jestem jeszcze przez tydzień za granicą. Proszę o jaka kolwiek odpowiedź czy taka miesiączka po miesiączce jest czymś czym powinnam się niepokoić ? Ile to może trwać ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

obfite krwawienie po zakończonej miesiączce nie jest objawem fizjologicznym i wymaga konsultacji z lekarzem. Skoro krwawienie jest tak obfite, to proszę nie zwlekać.

Mięśniaki macicy mogą być przyczyną pojawiania się krwawień po miesiączce, więc najprawdopodobniej krwawienie po miesiączce pojawiło się z ich powodu. Trzeba je jednak skonsultować, dlatego jeśli nie ma Pani możliwości odbycia wizyty w obecnym miejscu, to proszę udać się do ginekologa tuż po powrocie do kraju.

Poniżej umieszczamy linki do podobnych pytań:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-taki-miesniak-moze-miec-wplyw-na-miesiaczkowanie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-5-dni-po-poprzedniej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-tydzien-po-ostatniej-miesiaczce-co-to-oznacza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.