Czy to dobra waga? Jeśli nie w jaki sposób schudnąć?

Mam 12 lat, ważę 46 kg, mam ok.160 cm wzrostu. Prawie codziennie zjem coś słodkiego, czyli np. 1 batonika. Obecnie nie ćwiczyć z powodu kontuzji kolana, ale wcześniej byłam bardzo aktywna fizycznie, oprócz tego że ćwiczyłam na W-F ie, prawie zawsze po południu także byłam aktywna fizycznie, np. grałam w siatkę z przyjaciółmi, jeździłam na rowerze albo chodziłam dwa razy w tygodniu na treningi siatkówki. Co do posiłków jeszcze jem mniej więcej o tych samych porach i raczej zawsze 5 razy dziennie, przy czym 2 posiłki są taką przekąską.
12 LAT ponad rok temu

Witaj.

Twoja waga jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. Natomiast w Twoim wieku ważne jest nauczenie się zdrowych nawyków żywieniowych. Bardzo dobrze, że jesz 5 posiłków. Ważne, żeby komponować je ze zdrowych produktów - podstawą powinny być produkty zbożowe (pieczywo z pełnego przemiału, grube kasze, płatki naturalne np. owsiane, makarony pełnoziarniste i ryż naturalny), do każdego posiłku jedz warzywa i owoce, włączaj do diety mleko i produkty mleczne, chude mięso, ryby, jaja, oleje roślinne.

Natomiast unikaj produktów, które dostarczają jedynie tzw. pustych kalorii: słodycze, chipsy, fast food, napoje gazowane. Pij dużo wody, herbaty ziołowe i owocowe.
Jak tylko będziesz mogła ćwiczyć to wróć do aktywności sprzed kontuzji. A teraz, jeżeli to nie jest przeciwwskazaniem, spaceruj na świeżym powietrzu.

Więcej informacji nt. zdrowych nawyków i wyboru produktów znajdziesz:
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Agnieszka Kuczewska