Czy to może być jednak na tle nerwowym?

Witam chciałam zapytać wizytę mam dopiero po weekendzie u swojego lekarza a od kilku dni mam skoki ciśnienia w ciąży 140 na 89 lub 90 ale za chwilkę wracają do takiego wyniku co zawsze czyli 106 na 68 ogólnie są wieczorem jak już leze później wstanę wyciszę się i jest Oki ale boję się że szkodzi to dziecku. Wydaje mi się że to jest na tle nerwowym i że się nakręcam i dlatego tak się dzieje

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdaniem naszej ekspertki za niebezpieczne skoki ciśnienia uznawać należy wartości powyżej 160/100mmHg. Wartości wynoszące ponad 140/90mmHg powinno się leczyć farmakologicznie. Jest więc Pani na granicy tych wartości.

Zachęcamy Panią do wizyty u lekarza prowadzącego ciążę, który zdecyduje o konieczności wprowadzenia leczenia farmakologicznego.

Jeśli skoki ciśnienia w ciąży występują na tle nerwowym, to warto nauczyć się radzić ze stresem i zadbać o techniki relaksacyjne. W tym celu zachęcamy Panią do konsultacji psychologicznej.

Inne pytania o skoki ciśnienia umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadcza-zawroty-i-bol-glowy-oraz-skoki-cisnienia-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skoki-cisnienia-w-6-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-skoki-cisnienia-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.