Czy to są główne wyznaczniki Zespołu Aspargera?

Po jakich objawach można stwierdzić zespół Aspargera? Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące Zespołu Aspergera. Czy do zdiagnozowania tego u osoby dorosłej (K. 30 ) potrzebne są wszystkie objawy, czy kilka? Czy muszą być charakterystyczne, np: -powtarzalność tych samych czynności, ruchów, itd , określony schemat, nietypowe zainteresowania, problem ze zrozumieniem np przenośni, żartów, dokładne zapamiętywanie np dat z godziną i dniem tygodnia, szczegółowe. Czy to są główne wyznaczniki Zespołu Aspergera?

Postawienie rozpoznania całościowych zaburzeń rozwoju, w tym zespołu Aspergera, wymaga rzetelnej diagnozy. W przypadku podejrzeń tego zaburzenia należy wyznaczyć wizytę u lekarza psychiatry (wskazane, aby był to specjalista mający doświadczenie w diagnozie ASD), który (w przypadku wątpliwości) zaleci dalsze, pogłębione konsultacje, zapewne ze wsparciem psychologa. Niezależnie od ostatecznej decyzji diagnostycznej, podjęcie tego rodzaju konsultacji może dostarczyć informacji m.in. na temat tego, jaki dalsze kroki można podejmować, aby skuteczniej radzić sobie z doświadczanymi trudnościami.