Czy USG dopochwowe jest w stanie wykryć brak ciąży?
mam pytanie. 20 maja doszlo u mnie do stosunku z chlopakiem , od tego czasu do dzis wystapilo plamienie , dzis bylam u ginekologa zrobil mi usg dopochwowe , i powiedzial ze ciazy nie ma . czy naprwno to usg bylo w stanie wykrycze nie jestem w ciazy?? . okres mam dostac w ten czwartek 29 maja. prosze o odp.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Na tym etapie jest za wcześnie, aby w badaniu USG wykryć ciążę, ciąża powinna być widoczna w USG dopiero po 6. tyg., licząc od daty ostatniej miesiączki. W razie nie wystąpienia okresu sugeruję wykonać test ciążowy.