Czy usunięcie włókniaka jest groźne?

WITAM , CHCIAŁAM ZAPYTAĆ , MAM NA UDZIE MALEŃKIEGO WŁUKNIAKA , CZY USUNIĘCIE GO JEST GROŻNE , CHODZI MI O TO CZY NIE JEST TO COŚ RAKOWEGO . MAM GO OD 3 LAT I NIE ZMIENIA SIĘ , NIE ROŚNIE I NIE BOLI , TYLKO PRZESZKADZA MI PRZY NOSZENIU DZINSÓW. BOJĘ SIĘ ŻE GO ZACHACZĘ . PROSZE O ODPOWIEDZ. KRYSTYNA.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko przy usunięciu zmiany miejscowej jest minimalne i jak przy każdym innym tego typy zabiegu.
Każda usunięta zmiana poddawana jest badaniu histopatologicznemu, dzięki czemu zostaje zweryfikowane czy zmiana była wyłącznie niegroźną, przynoszącą dyskomfort "naroślą" czy też poważnym procesem rozrostowym.