Czy w moim przypadku doszło do poronienia?

Witam,
jestem w 6 tygodniu ciąży i w sobotę dostałam silnego bólu brzucha wraz z obfitym krwawieniem ze skrzepami krwi, później miałam brązowe plamienia aż do dziś. Podczas kąpieli zauważyłam, że wyleciało „coś” ze mnie (wyglądało to jak kawałek mięsa), miało to mniej więcej 3,5 cm długości i wzdłuż białą żyłkę. Czy doszło do poronienia?
Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Z Pani opisu wynika, że niestety poronienie jest bardzo prawdopodobne. W sytuacji wystąpienia takich objawów, o jakich Pani pisze, powinna się Pani niezwłocznie udać na ginekologiczną izbę przyjęć do szpitala.
W obecnej sytuacji szybka wizyta u ginekologa jest również koniecznością. W razie poronienia powinien on ocenić, czy w macicy nie pozostały resztki, wymagające łyżeczkowania. Należy również wykluczyć zaśniad czy inną postać choroby trofoblastycznej.
Pozdrawiam serdecznie!