Czy w nocy miałam atak nerwicy?

Wczoraj zdążyłam pierwszy raz jedna tabletke zotral 50 mg i w nocy nie mogłam spać miałam atak nerwicy gorąco zimno kolatani3 serca było mi niedobrze. Zazylam lorafen i zasnelam.Nie wiem czy to po prostu atak nerwicy czy to skutek tego leku? Boje się go dalej zazywac. Cały czas się źle czuje .

Witam Panią,

Organizm ludzki różnie reaguje na wprowadzenie nowego leku.

Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej mierze zależy też

od wrażliwości osobniczej pacjenta.

W przypadku zażywania wymienionego przez Panią leku również należy liczyć się

ze skutkami ubocznymi.

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia depresji i zaburzeń

nerwicowych jest psychoterapia.

Jeżeli zachodzi konieczność wzmocnienia osłabionego układu nerwowego

lub odczuwane objawy są szczególnie uciążliwe, wtedy doraźnie stosuje się

środki farmakologiczne.

Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,

czasem antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,

że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia,

ale nie leczą choroby.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe, należy dotrzeć

do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy zaburzeń lękowych,

ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób wyleczenia.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój,

równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/