Czy w tym wypadku powinnam iść na zwolnienie lekarskie?

Witam jestem obecnie w 13 tygodniu ciąży kończy mi się urlop a pracuje jako sprzątaczka w sądzie po 4 czasem 5 godzin dziennie 5 dni w tygodniu. Slyszałam ze wykluczona jest praca fizyczna. Ostatnio odkurzałam 2 pokoje w swoim mieszkaniu i po ok 15 min zaczęło mnie pobolewac podbrzusze tak ze musiałam się położyć. Czy w tym wypadku powinnam iść na zwolnienie lekarskie? Na jak długo bym je dostała? Czy praca sprzataczki jest praca fizyczną i nie powinno się jej wykonywać tak długo w czasie ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę udać się do lekarza prowadzącego ciążę. po przeanalizowaniu czynników ryzyka itp będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.