Czy warto zmieniać się dla innej osoby?

Chcę się zmienić dla chłopaka bo strasznie mi na nim zależy i strasznie mocno go kocham jak nikogo innego. I wiem, że strasznie denerwuje go moje zachowanie ciągłe kontrolowanie, często bezsensowne pretensje praktycznie o nic, i wiem, że źle robię bo zdaję sobie z tego sprawę dopiero po tym gdy coś zrobię albo powiem. Dlatego proszę o radę, aby mu pokazać że potrafię się zmienić i zmienić jego teorię, że ludzie się nie zmianiają jak on twierdzi. Proszę o szybką odpowiedź.

Witam,
warto zmieniać się przede wszystkim dla siebie. Jeżeli sama Pani zauważa, że jest nadmiernie kontrolująca warto to zmienić, gdyż może negatywnie skutkować również w innych dziedzinach życia. Czasem jednak zmiana bywa trudna do samodzielnego przeprowadzenia i pomocna może być pomoc psychologa pub psychoterapeuty.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

Dzień dobry!

Najlepszą oznaką będą pierwsze drobne zmiany w Pani zachowaniu lub sposobie myślenia. Jeśli czuje Pani, że zmiany sugerowana przez chłopaka byłyby dla Pani dobre i właściwa i byłaby Pani z nimi szczęśliwsza, spokojniejsza (nawet będąc sama lub w kolejnych związkach) - to warto.

Pozdrawiam!

Witam. Przede wszystkim warto się zmienić dla siebie, żeby tobie się lepiej funkcjonowało. Np. jeśli , jak piszesz, zauważasz, że w reakcji na twoje zachowania, słowa, chłopak mówi, że przeszkadzają mu ciągłe pretensje, to jeśli zmienisz wypowiedź poczujesz sama lepiej, a w konsekwencji i twój chłopak. Powodzenia