Czy z moim zdrowiem wszystko jest w porządku?

Witam! Mam problem, albo po prostu doszukuje się go doszukuje .... W ostatnim czasie, wszystko mi się pokrecilo w głowie :( Od jakichś 3 tygodni wyprozniam się codziennie rano, po przebudzeniu. Stolec jest jasno brązowy, troszeczkę papkowaty ale zazwyczaj uformowany w całość. Po podtarciu sie, kolor na papierze jest... Żółty... I jest taki trochę "lepki/oslizgly". Przepraszam za taki dokładny opis, ale staram się być w tym wypadku dokładny. Problem pojawia się pod wieczór, kiedy znowu czuje, że chce mi się iść do toalety i kiedy pójdę, to uda mi się wydalic malutki kawaleczek i tyle... Do tego bardzo często za dnia pojawia się bulgotanie w brzuchu, które jest dosyć uciążliwe. W międzyczasie pojawiły się hemoroidy, które lecze zgodnie z zaleceniami proktologa. Miałem mnóstwo wykonanych badań, w tym morfologia, kal na posiew (wyszła mi dysbakterioza), gastroskopie (zapalenie żołądka i dwunastnicy z nadżerka - czekam na badanie histopatologiczne), usg jam brzusznej. Ogólnie wyniki są zadowalające. Czy powinienem się jeszcze czymś martwić? Czy po prostu potrzebuje się skontaktować z psychiatra...

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może warto przebadać stolec na obecność tłuszczu - diagnostyka w kierunku zaburzeń wchłaniania. Radziłbym konsultację gastroenterologiczną. Pozdrawiam.