Czy zażywając tabletki Teenia nie można palić papierosów i pić alkoholu?

Witam czy zazywając tabletki tennia nie mozna palic pic alkoholu? Jaką daja sznase na zabezpieczenie sie przed ciążą?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Regularne stosowanie antykoncepcji hormonalnej daje niemal stuprocentowe zabezpieczenie przed ciążą. Podczas stosowania antykoncepcji nie powinno się palić tytoniu. Alkohol w rozsądnych ilościach nie jest przeciwwskazany.