Czy zażywanie Bromergonu mogło mieć wpływ na obniżenie TSH?

witam dziś odebrałam wynik TSH - 0,3179przy normie od 0,3500 . Wcześniej (2lata temu kontrolowałam tarczycę ale wynik był w porządku) nie mam żadnych objawów świadczących o nadczynności. Zażywam bromergon na prolaktynę ( wynik PRL 16 więc w normie) czy zażywanie tego leku mogło mieć wpływa na obnizenie TSH, co robić dalej...?

Aleksander Ropielewski

Warto wykonać badania wolnych horonów tarczycy i skontaktować się z endokrynologiem. Bromergon mógł mieć wpływ na obniżenie poziomu TSH, jednka nie można na ten moment stwierdzić tego jednoznacznie.