Czy zniesienie fizjologicznej lordozy grozi kalectwem?

czy grozi mi kalectwo Mam zniesienie fizjologicznej lordozy w odcinku ledzwiowym kregoslupa trzon kregu L5 mlotkowato splaszczony z przebudowa sklerotyczna ,tarcze m-kregowe L4/5 i L5/S1 zwezone.Blaszka graniczna gorna trzonu kregu L3 wklesla z torbielowatym rozrzedzeniem struktury kostnej podchrzestnej .Osteofity krawedziowe .Uleglem wypadkowi 7 lat temu i jest to nie leczone Bole sie nasilaja a ja dostaje tylko tabletki przeciwbolowe

Witam! Opisane zmiany są wyrazem choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Oprócz objawowego leczenia przeciwbólowego warto w tym wypadku podąć także odpowiednią rehabilitację i fizykoterapię. Skierowanie na takie leczenie wystawia lekarz rodzinny bądź specjalista neurolog. Jeśli mimo to dolegliwości bólowe będą się nasilać trzeba będzie rozważyć wskazania do leczenie zabiegowego (ocena neurochirurgiczna).