Czym może być spowodowany ciągły ból piersi?

Witam, od prawie 4 miesiecy borykam sie z ciaglymi bolami piersi. Czasami kilka dni po zakonczonym miesiaczkowaniu bol przechodzi, lecz rowniez nie zawsze. Mam takze nieregularne miesiaczki spowodowane stresem, czasami mam je szybciej, czasami pozniej ale to kwestia opoznienia 2/3 dni. Miesiaczka wyglada normalnie i nic nie ma w niej zaskakujacego. Czasami jest bardzo obfita, czasami normalna, nic szczegolnego, jedynie co to ostatnia miesiaczka wydluzyla mi sie o 2 dni. Czym ten bol moze byc spowodowany? Czy to moze byc spowodowane przewleklym stresem i miec podloze hormonalne? Dodam, ze mam 18 lat.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania na portalu. W przypadku opisanych objawów najlepiej będzie, jeśli uda się Pani na wizytę u ginekologa. Specjalista będzie mógł zlecić dodatkowe badania w tym usg piersi oraz narządów intymnych. Dzięki nim będzie można w większym stopniu określić, czy nie doszło do jakichś nieprawidłowości.

Przewlekły ból piersi może mieć wiele różnych przyczyn. Czasami jest on wynikiem źle dobranej bielizny. Poza tym często ma on związek ze zmianami hormonalnymi i cyklem miesiączkowym. Jeżeli będzie pojawiał się w dalszym ciągu lub zaobserwuje Pani też inne niepokojące objawy – jak np. zmiany na sutkach czy dziwną wydzielinę z piersi, proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza.

W pytaniu wspomina też Pani o nieregularnych miesiączkach – ten temat również należałoby omówić ze specjalistą. Zaburzenia okresu mogą wynikać bowiem nie tylko ze stresu, ale też wielu innych przyczyn, jak np. problemów hormonalnych czy różnych schorzeń narządów intymnych.

Jednocześnie zachęcamy do przeczytania artykułu opublikowanego na portalu abcZdrowie.pl, który wskazuje różne możliwe przyczyny bólu piersi u kobiet. Dodatkowo przesyłamy link do tekstu na temat nieregularnych miesiączek:

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi

Warto także sprawdzić, jak na podobne pytania odpowiadają eksperci naszego serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skad-sie-bierze-ten-ciagly-bol-piersi

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-piersi-podczas-dotykania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.