Depresja i terapia a nowa praca i związek

Mam 28 lat.Przez 7 lat bylam w zwiazku na odleglosc.Wpadlam w depresje z powodu trudnej pracy.Rzucilam pracę rzuciłam związek.Zaczelam brac leki chodzic na terapie. Mam nową pracę ktora niedaje radosci,nowego faceta ktory niewie czy chce ze mna byc.Zapadam sie choc nadal chodze na terapie.Mieszkam z rodzicami.Ciagle mysle - moze wyjechac,moze wrocic do poprzedniego zwiazku?Napoczatku wierzylam ze bedzie lepiej.Jest coraz gorzej.Chcę miec dom,rodzinę,dzieci.Nieradze sobie z zyciem i to moja wina.

Witam. Efekty terapii przychodzą z czasem a nie od razu. A depresja też w końcu zmienia poziom nasilenia. Jest Pani w nowych sytuacjach a te często bywają na początku trudne.
Magdalena Brabec

Jest Pani na początku terapii. Warto sobie dać czas. Coś, co "psuło" się przez dłuższy czas, potrzebuje także dłuższego czasu, by zostać naprawione.
Często w trakcie trwania terapii nie zachęca się do podejmowania ważnych, kategorycznych życiowych decyzji, a raczej odłożyć je na czas jej zakończenia, gdy więcej rzeczy będzie już poukładane i więcej ran zabliźnionych.