Depresja u byłego chłopaka

Witam. Przypuszczam że mój były chłopak może mieć depresje. Od pół roku stał się bardzo drażliwy nic go nie cieszyło aż w końcu od dwóch miesięcy całkowicie przestał się uśmiechać. Doszło do tego że mnie zostawił, mówiąc że nie chce tak dalej żyć, że się zmienił i że nic nie czuję, ani smutku ani radości. Rozmawiałam z nim miesiąc po rozstaniu, powiedział że nie jest mu teraz ani lepiej ani gorzej, żyje z dnia na dzień, szczęśliwy nie jest bo nie był już od dawna. czy to depresja?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Brak odczuwania przyjemności oraz trudności w odczuwaniu emocji nie muszą świadczyć o depresji. Mogą wynikać między innymi z nierozwiązanych konfliktów czy problemów. Jednak dobrze by było, gdyby Twój były chłopak skonsultował się najpierw z lekarzem pierwszego kontaktu a potem z psychologiem.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Nie ma możliwości postawienia diagnozy online, jednak...
Z Pani opisu wnioskuję, że mogą to być symptomy stanu prodepresyjnego.
Wskazana byłaby u Pani byłego Chłopaka diagnostyczna konsultacja specjalistyczna.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej