Dlaczego dziecko niewyraźnie mówi po usunięciu migdała?

Witam. Ostatnio córka miała zabieg usunięcia trzeciego migdała i podcięcia dwóch bocznych. Od czasu operacji tydzień temu córka strasznie sepleni i trudno ją zrozumieć co przekłada się na zdenerwowanie że strony dziecka ze mną e może się z nami dogadać .Czy to jest normalne po zabiegu bo wszystko jest jeszcze spuchnięte , czy normalna mowa wróci z czasem.
KOBIETA, 44 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po zabiegu tonsillektomii często występują obrzęk i ból gardła, które mogą wpływać na mowę dziecka przez pewien czas.

Obrzęk może wpływać na funkcjonowanie struktur w gardle, co może prowadzić do tymczasowych trudności w mówieniu. Ważne jest, aby dać czas na gojenie rany i powrót do zdrowia po operacji.

Jeśli jest Pani jednak zaniepokojona, zawsze warto skonsultować się z lekarzem, który przeprowadził operację lub z pediatrą. Lekarze będą w stanie najlepiej ocenić sytuację i odpowiedzieć na zadane przez Panią pytanie.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w materiale, do którego odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problemy-z-mowa-po-wycieciu-migdalkow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.