Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 1 , 3 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Seplenienie: Pytania do specjalistów

Czy jest możliwość korekty tych jedynek, bez niszczenia mostu?

Witam. Od niedawna mam most porcelanowy. Niestety jedynki są zbyt krótkie i bardzo mi to przeszkadza, nawet mam wrażenie że seplenie. Czy jest możliwość korekty tych jedynej, bez niszczenia mostu. Chodzi o to by je troszkę wydłużyć. Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Dlaczego mam wzdęcia po każdym posiłku mając 26 lat?

Witam. Każdy posiłek powoduje u mnie pozorne wzdęcie żołądka. Próbowałem antybiotyków, które miałyby usunąć zbyt bogatą florę bakteryjną jelit. Niestety nic nie pomaga. Ani aktywność fizyczna, ani 2 l wody na dzień, ani leki rozprężające ani antybiotyki. Szkopuł... Witam. Każdy posiłek powoduje u mnie pozorne wzdęcie żołądka. Próbowałem antybiotyków, które miałyby usunąć zbyt bogatą florę bakteryjną jelit. Niestety nic nie pomaga. Ani aktywność fizyczna, ani 2 l wody na dzień, ani leki rozprężające ani antybiotyki. Szkopuł tkwi raczej w wadzie genetycznej. U mojej mamy również po posiłku pompuje się brzuch. Badania wykazały, że ma powiększone naczynia krwionośne w okolicach brzucha. Moim zdaniem spożywanie pokarmów powoduje u mnie przepływ krwi z mózgu i mięśni w okolice brzucha. Dlatego też uważam to za przyczynę strasznie małych mięśni (pomimo ćwiczeń) oraz ogromne osłabienie już na kilka minut po posiłku. Moja głowa robi się strasznie ciężka. Pojawia się uczucie niedosytu. Pogorszeniu ulega jakość mowy - seplenię. Wszystkie badania mam w normie. Wadę mam od dziecka. Badania krwi, trzustki w normie. W rodzinie mam niskociśnieniowców, od strony ojca chorują na niedokrwienie. Do jakiego specjalisty mam się zgłosić? Gastrolog, diabetyk? Bardzo proszę o pomoc, bardzo ciężko mi się funkcjonuje na co dzień.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy to może mieć związek z refluksem lub opryszczką?

Od dłuższego czasu mam problem z refluksem - szczęśliwie dolegliwości znacznie się zmniejszyły po zażywaniu leków hamujących pompę protonową (Helicobacter ereadykowany 6 lat temu, aktualnie nieobecne). Jedną z zalet jest zmniejszenie wieloletniego pieczenia języka. Jednakże podczas ostatniego przeziębienia (?) pojawiły... Od dłuższego czasu mam problem z refluksem - szczęśliwie dolegliwości znacznie się zmniejszyły po zażywaniu leków hamujących pompę protonową (Helicobacter ereadykowany 6 lat temu, aktualnie nieobecne). Jedną z zalet jest zmniejszenie wieloletniego pieczenia języka. Jednakże podczas ostatniego przeziębienia (?) pojawiły się problemy w jamie ustnej: stan zapalny przedniej części podniebienia oraz dziąseł. Bolesne, z uczuciem, jakby waty, włókien w ustach w okolicy zębów. Przód podniebienia podrażniony, lekko spulchniony. Objawy zmniejszają się po użyciu Glimbax. Oprócz tego wystąpiła opryszczka. Co kilka miesięcy doznaję kilkudniowych bóli zębów/szczęk, podobne wrażenie włókien w ustach też się pojawiało, choć dotychczas bez zauważalnego stanu zapalnego. Od ok. 2 lat mam wrażenie, jakbym czasem seplenił, pryskam śliną. Czy to może być związane z opryszczką, refluksem, czymś innym?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy taki objaw po podcięciu wędzidełka jest normalny?

Dzień dobry. Mam 35 lat i poszedłem na podcięcie wędzidełka. Miałem dosc mocny zrost. Pano doktor zapewniała mnie że po zabiegu nic mnie nie będzie bolało, nie bedę seplenił. A jest odwrotnie. Jestem po 3 dobie a jedzenie sprawoa mi ohromny ból czy to normalne?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Anna Tońska-Szyfelbein
Mgr Anna Tońska-Szyfelbein

Czy takie objawy mogą wystąpić po podcięciu wędzidełka?

Syn 4l miał wczoraj podcięte wedzidelko. Dzis trochę sepleni wydaje mi się że jezyk jest trochę spuchniety. Słabo je j ma lekko biały nalot na jezyku i ranie wedzidelka. Czy tak powinno być?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co oznaczają te objawy po usunięciu migdałków?

Witam mam 31 lat jestem miesiąc po usunięciu migdałków metoda bizact... ponieważ migdałki ponoć były ropne . Od samego początku po zabiegu miałam trudności z przełykaniem nawet śliny dusiłam się i musiałam spać na siedząco , po 4 dniach pojawiły... Witam mam 31 lat jestem miesiąc po usunięciu migdałków metoda bizact... ponieważ migdałki ponoć były ropne . Od samego początku po zabiegu miałam trudności z przełykaniem nawet śliny dusiłam się i musiałam spać na siedząco , po 4 dniach pojawiły się problemu Z mówieniem jakby seplenienie i mega zmęczenie gardła podczas mówienia - seplenienie nadal zostało . Problem z jedzieniem - po kilku kęsach wszystko się zatyka i idzie się udusić. Picie jest najgorszym problemem ponieważ jak nie odchyle głowy do tylu to pojąć wszystko wylatuje mi nosem - towarzyszy temu ból . Wszyscy co mnie znają mówią ze nosuje :/ pani doktor co operowała twiedzi ze wszystko minie ale ja się martwię bo wiem ze nie jest Ok. Zdecydowałam się na ta metodę ponieważ lekarka zapewniała sZybsza rekonwalescencję oraz krótsza narkozę mniej bólu itp . A jest gorzej niż u osób które miały usuwane tradycyjna metoda . Dodatkowo migdały zostały usunięte bardzo nie symetrycznie - z lewej strony jakby nie ma tylnego podniebienia dziura większa o 2-3 cm niż z drugiej strony . Czy to normalne ? Oraz czy faktycznie powinno wrócić do normy ? Słyszałam już o logopedzie :( ale nie chce do końca życia pijąc napoje - bać się ze nosem wyleci. Czy doświadczony operator bizact wyciął by tak asymetrycznie migdały z pozoru wyglądające na zdrowe ? Proszę o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy po ściągnięciu aparatu mogę mieć problemy z wymową?

Dzień dobry mam pytanie dotyczące ekspandera podniebiennego ponieważ powoduje duże seplenienie czy po ściągnięciu takiego aparatu mogę mieć problemy z wymową? jeżeli język przez pół roku będzie przyzwyczajony do ciała obcego może mieć to wpływ w przyszłości na moją wymowę?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Piotr Puchała

Czy po wybiciu mleczaka stały ząb wyrośnie szybciej?

3 latka 2 tygodnie temu wybiła sobie górną jedynę bylismy u stomatologa który obejrzał dziąsełko stwierdził,że ząbek wyszedł cały z korzeniem,korzeń większy od ząbka byłam przerażona tym faktem.Córcia miała takie sliczne ząbki tak ładnie mówiła a teraz jest tragedia strasznie... 3 latka 2 tygodnie temu wybiła sobie górną jedynę bylismy u stomatologa który obejrzał dziąsełko stwierdził,że ząbek wyszedł cały z korzeniem,korzeń większy od ząbka byłam przerażona tym faktem.Córcia miała takie sliczne ząbki tak ładnie mówiła a teraz jest tragedia strasznie sepleni i płacze pyta kiedy wyrośnie nowy ząbek a mi serce pęka co mam jej powiedziec? Dlatego pytam jak będzie wyglądała ta sytuacja czy to,że ząbek został wybity to może dłużej wychodzic stały czy szybciej.Proszę o poradę a może można coś podac dziecku żeby wspomóc wyrosnięcie tego ząbka?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co mogą oznaczać te zmiany na zębach?

Dzień dobry, W ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszłam kompleksowe leczenie stomatologiczne, tj. w kilku zębach została zastosowana plomba ze względu na próchnicę. Do tego 2 razy miałam usuwany kamień (z odstępem jednego miesiąca). Od tamtego czasu mam wrażenie tępych... Dzień dobry, W ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszłam kompleksowe leczenie stomatologiczne, tj. w kilku zębach została zastosowana plomba ze względu na próchnicę. Do tego 2 razy miałam usuwany kamień (z odstępem jednego miesiąca). Od tamtego czasu mam wrażenie tępych zębów, które są bardzo wrażliwe i wręcz uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Zauważyłam, że dodatkowo bardzo często zaciskam zęby i mam spięte mięśnie żuchwy. Rano przez kilka godzin jest w porządku, ale pod koniec dnia to uczucie jest niekiedy nie do wytrzymania, ciężko mi się mówi, seplenię. Najbardziej ten dyskomfort jest odczuwalny w przednich zębach. Mało tego, kilka dni temu na górnej jedynce zauważyłam poprzeczną rysę, jakby pęknięcie, które jest cały czas widoczne. Moja stomatolog poradziła częstsze mycie zębów, ale to pomaga tylko na chwilę, a później mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej. Do mycia stosuję pastę elgydium Anti-Plaque
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Dlaczego nie mogę się wysłowić?

Na samym początku opisu mojego problemu chciałbym zaznaczyć, że jestem osobą niepijącą - nawet małych ilości alkoholu. Od ok. roku mam problem polegający na tym, że bez żadnego powodu zaczynam mówić w taki sposób, że osoby ze mną rozmawiające mają... Na samym początku opisu mojego problemu chciałbym zaznaczyć, że jestem osobą niepijącą - nawet małych ilości alkoholu. Od ok. roku mam problem polegający na tym, że bez żadnego powodu zaczynam mówić w taki sposób, że osoby ze mną rozmawiające mają wrażenie, że jestem pijany. Chodzi oczywiście o sposób wypowiedzi (charakterystyczne seplenienie) a nie o treść. Ja sam nie odczuwam żadnych trudności w wypowiadaniu się. Zjawisku temu towarzyszy również utrudniona koordynacja, której również nie jestem świadom. W związku objawami parę miesięcy temu miałem wykonane badania krwi, rezonans głowy, ekg. Wizyty u internisty, neurologa (tylko przejrzał rezonans-nie zadawał nawet żadnych pytań) i kardiologa niestety również nie przyniosły odpowiedzi, co powoduje takie objawy. Bardzo proszę o wskazanie jakie jeszcze badania mogę wykonać żeby się dowiedzieć co mi dolega, gdyż objawy stają cię coraz silniejsze i coraz częstsze. Z góry dziękuję za pomoc. 42 lat.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy konieczne jest podcięcie wędzidełka?

Witam, Synek w czerwcu skończył 3 lata. Zamienia literkę k na t, ma problem z pionizacja języka (nie dotknie powyżej górnej wargi). Oddycha przez nos, śpi z zamkniętą buzią, po odchyleniu brody podczas snu język znajduje się za górnymi... Witam, Synek w czerwcu skończył 3 lata. Zamienia literkę k na t, ma problem z pionizacja języka (nie dotknie powyżej górnej wargi). Oddycha przez nos, śpi z zamkniętą buzią, po odchyleniu brody podczas snu język znajduje się za górnymi jedynkami. Nie ślini się, nie sepleni, ładnie ssał pierś, nie ma problemu z jedzeniem twardych rzeczy. Wysunie język na brodę. Logopeda sugeruje podcięcie wędzidełka, czy to możliwe, żeby wcześniej nie dawało objawów?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Dlaczego dziecko niewyraźnie mówi po usunięciu migdała?

Witam. Ostatnio córka miała zabieg usunięcia trzeciego migdała i podcięcia dwóch bocznych. Od czasu operacji tydzień temu córka strasznie sepleni i trudno ją zrozumieć co przekłada się na zdenerwowanie że strony dziecka ze mną e może się z nami dogadać... Witam. Ostatnio córka miała zabieg usunięcia trzeciego migdała i podcięcia dwóch bocznych. Od czasu operacji tydzień temu córka strasznie sepleni i trudno ją zrozumieć co przekłada się na zdenerwowanie że strony dziecka ze mną e może się z nami dogadać .Czy to jest normalne po zabiegu bo wszystko jest jeszcze spuchnięte , czy normalna mowa wróci z czasem.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak postępować po podcięciu wędzidełka języka?

Witam, wczoraj byłam na zabiegu podcinania wędzidła języka (miałam także od razu wykonywane dolne wędzidełko od wargi). Spuchłam przeogromnie na szyi, spuchł mi język, dokucza mi ból i zdecydowanie nie widzi mi się jedzenie czegokolwiek, co nie jest konsystencji innej,... Witam, wczoraj byłam na zabiegu podcinania wędzidła języka (miałam także od razu wykonywane dolne wędzidełko od wargi). Spuchłam przeogromnie na szyi, spuchł mi język, dokucza mi ból i zdecydowanie nie widzi mi się jedzenie czegokolwiek, co nie jest konsystencji innej, niż papka. Wcześniej nie mogłam przełykać i miałam ślinotok, ale w końcu nauczyłam się jakoś to robić. Szwy mi dokuczają, doktor mówił, że mogą mi się "ściągnąć" ale mam się tym nie martwić. Długo dojdzie mi dojście do siebie? Okrutnie seplenię przez ten spuchnięty język, a mówienie sprawia trudność i ból.
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Anna Tońska-Szyfelbein
Mgr Anna Tońska-Szyfelbein
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy muszę stosować Hyrax?

Dzień dobry. Kilka dni temu zaczęłam nosić aparat ortodontyczny z dodatkowym elementem tj. Hyrax. Jest to jednak dla mnie bardzo uciążliwe, ciężko mi jeść, polykac, a najbardziej mówić. Moja praca polega głównie na mówienie, a przez Hyrax strasznie seplenie, dodatkowo... Dzień dobry. Kilka dni temu zaczęłam nosić aparat ortodontyczny z dodatkowym elementem tj. Hyrax. Jest to jednak dla mnie bardzo uciążliwe, ciężko mi jeść, polykac, a najbardziej mówić. Moja praca polega głównie na mówienie, a przez Hyrax strasznie seplenie, dodatkowo rani mi on język. Moja ortodontka twierdzi że zdjęcie tego elementu utrudni leczenie i że lepiej to zostawić. Stąd moje pytanie, czy jest jakaś alternatywna metoda rozszerzenia górnej szczęki bez konieczności stosowania Hyrax'a? Może są jakieś elementy dodatkowe ktore by spełniały podobną funkcję, jednak nie powodowałyby tak dużego dyskomfortu? Z góry dziękuję za pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki

Jak radzić sobie z silnym stresem w wieku 25 lat?

Mam 25 lat. Od jakiegoś czasu ciągle towarzyszy mi silny stres.Bardzo stresują mnie rozmowy z ludźmi. Kiedyś tego nie miałem, a uwielbiam spotykać się z ludźmi! To napięcie odbiera mi przyjemność z życia, ... Przy rozmowie ciągle pocą i drżą... Mam 25 lat. Od jakiegoś czasu ciągle towarzyszy mi silny stres.Bardzo stresują mnie rozmowy z ludźmi. Kiedyś tego nie miałem, a uwielbiam spotykać się z ludźmi! To napięcie odbiera mi przyjemność z życia, ... Przy rozmowie ciągle pocą i drżą mi ręce, sztywnieje kark, czuje otępienie zapominam slow bądź gubię się w tym co mowie, czuje jak podnosi mi się ciśnienie i jest mi gorąco, o czasu do czasu zauważyłem ze nie potrafię wymówić pewnych slow jednym słowem zaczynam seplenić... przez to wszystko jeszcze bardziej popadam w dodatkowy stres... CO mi dolega? Jak mogę sobie pomóc?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Łucja Fitchman
Mgr Łucja Fitchman

Co robić z tym wędzidełkiem u dziecka?

Witam corka 2.8roku i duza szpara miedzy jedynkami i seplenienie. Jakis czas temu przewrocila sie i stracila 0.5 jedynki (na ukos) wydaje mi sie ze szpara po tym jest jeszcze wieksza. I nie wiem czy powodem seplenienia moze byc powod... Witam corka 2.8roku i duza szpara miedzy jedynkami i seplenienie. Jakis czas temu przewrocila sie i stracila 0.5 jedynki (na ukos) wydaje mi sie ze szpara po tym jest jeszcze wieksza. I nie wiem czy powodem seplenienia moze byc powod zlamany ząb czy moze za krotkie wedzidelko. Co robic kierowac sie do lekarza ? A jesli tak to jakiego ? Po za tym obawiam sie jesli to wedzidelko tego zabiegu bo wiem ze corka moze nie dac sobie nic zrobic.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy w tej sytuacji możliwe jest przyklejenie retainera stałego na górny łuk?

Prawie rok temu zdjęłam aparat ortodontyczny, od tego czasu na dolnym łuku mam przyklejony retainer stały, natomiast na górnym łuku mam retainer ruchomy, który przez rok musiałam nosić non-stop, przez dzień i noc. Podobno po roku mogłam przejść na... Prawie rok temu zdjęłam aparat ortodontyczny, od tego czasu na dolnym łuku mam przyklejony retainer stały, natomiast na górnym łuku mam retainer ruchomy, który przez rok musiałam nosić non-stop, przez dzień i noc. Podobno po roku mogłam przejść na noszenie go tylko w nocy, jednak nie jest to możliwe bo zęby po 4-5 godzinach już się przesuwają. Noszenie retainera ruchomego powoduje że strasznie seplenię i nie mogę się normalnie komunikować. Czy w obecnej sytuacji możliwe jest przyklejenie na górny łuk retainera stałego, aby w ciągu dnia nie nosić już tego ruchomego?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Karolina Wapniarska-Wawrzaszek
Lek. dent. Karolina Wapniarska-Wawrzaszek
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Dlaczego mam te drętwienia twarzy?

Witam, mam taki problem od jakiegoś roku. Kilka razy w ciągu dnia zdarza mi się sytuacja kiedy moja twarz drętwieje. Mam wrażenie ze jest to spowodowane wysiłkiem. Kiedy myje zęby pojawia się problem z zamknięciem buzi, kiedy po jedzeniu nie... Witam, mam taki problem od jakiegoś roku. Kilka razy w ciągu dnia zdarza mi się sytuacja kiedy moja twarz drętwieje. Mam wrażenie ze jest to spowodowane wysiłkiem. Kiedy myje zęby pojawia się problem z zamknięciem buzi, kiedy po jedzeniu nie jestem w stanie powiedzieć ani słowa, mówiąc strasznie seplenie (nie wymowie r,sz itp.) kiedy mówię dużo również ten sam problem. Zauważyłam poprawę kiedy zaszłam w ciąże, wszystko prawie ustąpiło, teraz miesiąc po porodzie wróciło z powrotem. Zauważyłam również osłabienie prawej ręki, jest taka jakby bezwładna. Byłam u neurologa, wysłał mnie do psychiatry.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Jaka jest przyczyna moich problemów z mową?

Dzień dobry, Jestem kobietą, mam 30 lat, od ok. 4-5 miesięcy mam problemy z mówieniem. W tej chwili jest tak, że jak zaczynam więcej mówić (tzn. nie 1-2 zdania od czasu do czasu), to czasem po 5 minutach, czasem po... Dzień dobry, Jestem kobietą, mam 30 lat, od ok. 4-5 miesięcy mam problemy z mówieniem. W tej chwili jest tak, że jak zaczynam więcej mówić (tzn. nie 1-2 zdania od czasu do czasu), to czasem po 5 minutach, czasem po 15 minutach, czasem po dłuższym czasie zaczynam się "przytykać" i seplenić. Problem sprawiają w zasadzie głównie głoski typu c, s, ś, sz. Np. słowa „coś”, „szczoteczka”, albo „jeśli”. Moja mowa staje się zniekształcona, mówię jakby nosowo, czuję dyskomfort w krtani i w górnej części gardła. Czasami towarzyszy temu takie uczucie jak przy zakrztuszeniu się wodą. Mam też od dłuższego czasu chrypkę i minimalny ból gardła. Jak jestem zmęczona, to objawy się nasilają. Robiłam ćwiczenia na dykcję i wiem już, że jeśli wielokrotnie wypowiadam np. „Szczoteczka szczoteczce szczebioce coś w teczce” to dość szybko moja mowa staje się mocno zniekształcona. Inne zdania, gdzie mniej jest głosek, które wskazałam, nie mają aż takiego wpływu. Korzystałam z konsultacji m.in. lekarza rodzinnego, neurologa i psychiatry (gdy tylko pojawiły się pierwsze problemy) bo towarzyszyły temu inne objawy. Ogólnie to wydawało mi się, że winą należy obarczyć złą kondycję psychiczną, fizyczną, stres, palenie papierosów lub skutek uboczny działania pregabaliny (brałam ją raptem niecały miesiąc, potem odstawiłam). Neurolog wykluczył podłoże neurologiczne, przepisał Zoloft, ale nie chciałam go brać. Pozostali lekarze sugerowali niedobory (badań nie zlecili), stres, niewiele pomogli. Ja zdecydowałam, że przede wszystkim zadbam o siebie - przez ostatnie 2-3 miesiące, czuję się bardzo dobrze, rzuciłam palenie (najpierw mocno ograniczyłam, od miesiąca zupełnie nie palę), wszystko jest świetnie (stan mojego zdrowia fizycznego i psychicznego oceniam jako bardzo dobry), jedyne co mi przeszkadza to te problemy z mową. Teraz wydaje mi się, że może to być skutek palenia, lub jakiegoś problemu z krtanią lub gardłem. Chciałabym zasięgnąć odpowiedniej pomocy, ale w tej chwili nie mam ubezpieczenia zdrowotnego (będę je miała dopiero od października). Muszę się wybrać prywatnie do lekarza (bo nie mogę tak żyć), ale zależy mi na minimalizacji kosztów (bo z kasą bardzo krucho). Nie wiem czy powinnam iść do laryngologa, logopedy, a może wystarczy lekarz rodzinny, który by zlecił konkretne badanie? Dodam jeszcze, że jak przechodziłam okresowy przegląd stanu zdrowia w LuxMed na początku 2019 roku i częściowy przegląd w styczniu 2020 to wszystkie wyniki miałam w normie (m.in. badania krwi, rtg klatki piersiowej, usg tarczycy). Dopiero potem, w lutym/marcu zaczęły się cyrki. Pozdrawiam,
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Dlaczego język nie działa prawidłowo?

Dwa dni temu byłam u dentysty. Miałam ułamany ząb, więc nałożona została tam ta biała masa. Od tamtej pory mój język nie działa prawidłowo. Nie chce się zgiąć do końca z jednej strony (nie mogę nim dotknąć ostatnich dwóch... Dwa dni temu byłam u dentysty. Miałam ułamany ząb, więc nałożona została tam ta biała masa. Od tamtej pory mój język nie działa prawidłowo. Nie chce się zgiąć do końca z jednej strony (nie mogę nim dotknąć ostatnich dwóch zębów), lekko boli i wygląda trochę jak zmięta i rozprostowana kartka papieru. Wydaję się mi, że jest też lekko opuchnięty. Dodatkowo seplenie i to bardzo. Czy ktoś wie, co mi się stało? Czy to zniknie, czy mam się martwić? Proszę o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski
Patronaty