Jak postępować po podcięciu wędzidełka języka?

Witam, wczoraj byłam na zabiegu podcinania wędzidła języka (miałam także od razu wykonywane dolne wędzidełko od wargi). Spuchłam przeogromnie na szyi, spuchł mi język, dokucza mi ból i zdecydowanie nie widzi mi się jedzenie czegokolwiek, co nie jest konsystencji innej, niż papka. Wcześniej nie mogłam przełykać i miałam ślinotok, ale w końcu nauczyłam się jakoś to robić. Szwy mi dokuczają, doktor mówił, że mogą mi się "ściągnąć" ale mam się tym nie martwić. Długo dojdzie mi dojście do siebie? Okrutnie seplenię przez ten spuchnięty język, a mówienie sprawia trudność i ból.

Dzień dobry.

Proszę koniecznie skonsultować się osobiście z logopedą, który oceni Pani stan oraz zaleci odpowiednie działania. Objawy, które Pani przytacza, są dość niepokojące.

Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta, terapeuta SI, terapeuta dzieci ze spektrum autyzmu

http://www.logo-ped.gda.p