Dlaczego mam silny lęk mając 29 lat?

Witam mam 29 lat, mój problem polega na lęku mianowicie Zasypiam normalnie śpię 8 godzin budzę się rano i nie mam na nic ochoty jem śniadanie ale potrzebuje dobrej godziny aby w miarę normalnie zacząć funkcjonowac. Miałem kilka napadów gdzie serce k Kolatalo było mi duszno oblewal mnie zimny pot teraz sie to nie powtarza ale codziennie budząc się rano mysle ze to się może powtórzyć i ze no. Zaslabne. Nawet gdy wsiada do samochodu i jadę do sklepu to nieraz podczas jazdy mam myśli że lęk powróci ze źle się bede czuć, dopiero gdy wejdę na zakupy lub między ludzi jest mi lepiej chyba dlatego że zapominam zajme się rozmowa bądź zakupami. Badanian z krwi i tarczyca jest wporzadku. Miałem takie stany lekowe ok. 6 lat temu i ustały same nawet nie wiem kiedy. Szukam sposób aby z tym walczyć ale trwa to już od lipca jest kilka dni ze jest dobrze jakby nigdy nic A nie raz caly czas mysli chodź po głowie ze źle słabo, nastrój depresyjny tez mi sie zdążył ale dosłownie trwało to 30 minut i wszystko wróciło do normy l. Boję się dalej jechac samochodem musze sie do tego zmuszać nieraz jestem apetyczny nie mam nastroju i nawet milion dolarów by mnie nie uszczesliwiło a nie raz cieszę się że pojadę do księgarni i kupie sobie nową książkę.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt:)

Zacznę od tego, że nie napisał Pan, jaki styl życia prowadzi Pan na co dzień - to ma fundamentalne znaczenie.

Zaprezentowane symptomy wskazują na objawy nerwicowo-lękowe.

Sugerowana jest dla Pana osobista konsultacja diagnostyczna w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem podjęcia psychoterapii (najlepiej) w paradygmacie poznawczo-behawioralnym.

Celem terapii byłoby:
1. ujawnienie historii powstania u Pana lęków,
2. wnikliwe zbadanie związku symptomów lękowych z obecną Pana sytuacją rodzinną/osobistą,
3. styl Pana funkcjonowania w środowisku społecznym,
4. oczekiwania Pana względem Siebie/innych

Po to, by mógł Pan zrozumieć swój styl funkcjonowania/reagowania, by w umiejętny sposób radzić sobie z symptomami lękowymi.
By być może? zamknąć stare/utarte drogi postępowania, które Panu nie służą?
By mógł Pan otworzyć się na nowe drogi funkcjonowania, które będą Pana wspierać.

Podsumowując, do rozważenia podjęcie przez Pana psychoterapii, co byłoby efektywną formą terapii dla Pana.

Gdyby miał Pan życzenie konsultacji, zapraszam serdecznie.

Z życzeniami dla Pana tylko pozytywnych doświadczeń,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605