Dlaczego nie mogę schudnąć? Pomocy!

Witam mam 26 lat i jestem 2 lata po porodzie(cesarski cięcie).W czasie ciąży przytyłam prawie 27 kg dodam że przed ciążą warzyłam 55kg przy 165 wzrostu. Stosowałam przeróżne diety i oczywiście siłownia 2 razy w tyg., obecnie chodzę 3 razy w tyg. na areobik. Staram się nie jeść tłusto i nie przepadam za fast foodem, więc dlaczego nie mogę wrócić do wagi 55kg? Obecnie ważę 63kg i waga ani drgnie i mam ogromny brzuch i oponkę których nie mogę się pozbyć. Proszę o pomoc bo nie mogę na siebie patrzeć. Bardzo liczę na Państwa wskazówki bo mam dość tej katorgi.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Pani BMI wynosi 23,16 i jest w normie.
Powinna Pani postawić na zdrowe odżywianie - eliminacja fast-foodów i potraw tłustych to jedynie początek. Należałoby wykluczyć także słodycze, słone przekąski, chipsy, wszelkie produkty cukiernicze - ciasta, ciasteczka, drożdżówki.
Ponadto najlepiej jest zamienić pieczywo białe i przetwory zbożowe z białej mąki na te razowe/żytnie/gryczane, czyli pieczywo żytnie/razowe, kasze grube tj. pęczak, gryczana, brązowy ryż (zamiast białego), pełnoziarniste makarony (zamiast białych), płatki jęczmienne/owsiane/żytnie.

Wykluczyć należy wszelkie tłuste przetwory mleczne, ze słodkimi dodatkami (i zastąpić je chudymi odpowiednikami) oraz produkty mączne tj. kluski, pierogi, naleśniki itp.

Ponadto, co najważniejsze, powinna Pani spożywać 4-5 posiłków w ciągu dnia o regularnych porach. Całkowicie należy wyeliminować pojadanie między posiłkami i dojadanie po dziecku. Jest to jedna z głównych przyczyn nadmiaru masy ciała u kobiet.
W razie głodu lepiej sięgać po warzywa między posiłkami, najlepiej surowe.
Powinna pani włączyć do diety chude mięsa tj. drób, królik, cielęcina, chuda wołowina oraz ryby.
Przygotowywać posiłki najzdrowiej jest metodami lekkostrawnymi - czyli gotowanie, gotowanie na parze, pieczenie w folii lub pod przykryciem.
Proszę spożywać dużą ilość warzyw i ok 1-2 porcji owoców dziennie. Do sałatek i surówek najlepiej dodawać na zimno oleje roślinne.

Polecam przeczytanie kilku artykułów:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-schudnac-po-porodzie
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch
http://portal.abczdrowie.pl/pilates-na-plaski-brzuch-i-boczki

Pozdrawiam