Dlaczego odczuwam ból zęba podczas skakania?

Zauważyłam, że przy skakaniu, podskakiwaniu odczuwam ból szóstki po lewej stronie u góry. To samo, kiedy uderzę się lekko w głowę. Odczuwam ból jakby ząb miał wylecieć. Nie boli mnie w żadnej innej sytuacji, tylko kiedy "poruszę" w bardziej gwałtowny sposób ciałem. Dodam, że mialam infekcje górnych dróg oddechowych ostatnio jeśli miałoby mieć to jakieś znaczenie. Co to może być?
KOBIETA, 20 LAT 5 miesięcy temu

Często przy zapaleniu zatok pacjenci odczuwają ból zębów przy podskakiwaniu, schylaniu się czy nagłych ruchach. U Pani może być to jeszcze konsekwencja po infekcji, którą Pani przeszła. Jeżeli stan się przedłuża, radzę udać się do laryngologa. Oczywiście jeżeli problemy stomatologiczne są wykluczone czyli ząb nie ma próchnicy i jest żywy.