Dlaczego partner odmawia współżycia?

Jestem z parnerem od ponad 3,5 roku. Zamieszkaliśmy ze sobą od pierwszego spotkania. Pierwsze 1.5 roku były cudowne, po tym okresie wszystko zaczęło się psuć. Pół roku temu partner wyprowadził się ode mnie i mnie zostawił, jednak z powrotem wróciliśmy do siebie. Od ok 2lat jest problem z seksem - mój partner odmawia mi seksu tłumacząc to najpierw depresją, któa nigdy nie zostałą potwierdzona, następnie obniżonym libido wywołanym przez tabletki, a na chwilę obecną złą kondycją związku. Ostatni raz kochaliśmy się 5 miesięcy temu - od tej pory parner nie chce ze mną w ogole rozmawiać na ten temat. Powiedziałam mu że powinniśmy iść do seksuologa, terapeuty - odmawia. Uważa, że jest to temat na który w ogóle nie powinniśmy ze sobą rozmawawiać. Dodam, że nie mieszka już ze mną odkąd się wyprowadził. Nie podejrzewam go o to, że mnie zdradza. Jednak nie wiem co dalej robić. Moje potrzeby jeżeli chodzi o seks są duże i od 5 miesięcy w ogole nie spełniane. Partner narzeka że ma doły - ale nie chce udać się do psychologa. Problem z seksem ciągnie się od jakichś dwóch lat, ale wcześniej partner od czasu do czasu kochał się ze mną teraz już wcale.

Szanowna Pani,
Nie jest możliwa odpowiedź na pytanie "dlaczego partner nie chce z Panią współżyć". Jak sama Pani pisze: odmawia rozmowy, tłumaczy się złym samopoczuciem. Trudno więc zgadywać, o co mu chodzi.
Pomimo tego trwa jednak Pani w tym związku, co ostatnio wiąże się z przykrymi doświadczeniami. Proponuję zmianę i skoncentrowanie się na sobie. Miałoby to polegać na zadbaniu o wsparcie dla siebie samej. Partner nie tylko nie chce współżyć, ale także nie dba o Pani potrzeby. Pora, aby Pani sama zajęła się swoim życiem. Dobrym rozwiązaniem będzie konsultacja u seksuologa-psychologa. W sytuacji, w której partner odmawia wzięcia udziału w budowaniu Państwa wspólnej seksualności i bliskości w związku, pora na to, aby "poukładała" sobie Pani ten związek. Wizyta u terapeuty może pomóc w odpowiedzi na szereg pytań. Na przykład: co sprawia, że jest Pani w takiej relacji, albo dlaczego godzi się Pani na to, aby Pani potrzeby nie były spełniane. To trudne kwestie, zwłaszcza, kiedy w grę wchodzą głębokie uczucia.
Pozdrawiam i życzę dużo pomyślności,
seksuolog@grabowski.gr