Dni płodne: czy mogę być w ciąży?

Dzień dobry,

staramy się z mężem o dziecko. Jestem 1 cykl po odstawieniu pigułek. 1 dzień miesiączki 7.09.11- cykle 28 dniowe stosunek 13.09.11 bóle podbrzusza i jajników, śluz płodny i prawdopodobna owulacja 17.09.11 stosunek (nie do końca 17.09.11) i kolejny 19.09.11. Czy są szanse na ciążę? Dziękuję i pozdrawiam Ewa.

35 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Każdy niezabezpieczony stosunek może prowadzić do zapłodnienia. Na zajście całego procesu składa się wiele czynników, w tym niezależnych od nas. Niemożliwe jest zatem procentowe ustalenie szans na zapłodnienie. Ze względu na Pani pierwszy cykl po odstawieniu tabletek, płodność jest podwyższona. Dodatkowo, do stosunku doszło blisko dnia owulacji, co zwiększa szansę poczęcia.

Proszę jednak pamiętać, że niewielki procent par zachodzi w pierwszym miesiącu swoich prokreacyjnych planów. Zdecydowanej większości udaje się po kilku miesiącach stałych prób.

Proszę zatem być cierpliwą, a w międzyczasie regularnie przyjmować kwas foliowy. Wskazana byłaby również wizyta kontrolna u ginekologa, podczas której zostanie skierowana na szereg badań przygotowujących do ciąży.

Pozdrawiam.