Drętwienie palców prawej dłoni

Mężczyzna lat 33. Od kilku dni drętwieją mi palce prawej dłoni. Konkretnie dwa kciuk i palec wskazujący. Mam dobre czucie w tych palcach ale gdy czegoś dotykam wyraźnie czuję odrętwienie. Dodam, że nigdzie się nie uderzyłem, nie pije alkoholu i nie palę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Opisane przez Pana objawy mogą wiązać się np. ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa szyjnego lub z obwodowym uciskiem nerwu (np. w przypadku występowania zespołu cieśni nadgarstka). Powinien Pan zgłosić się na wizytę do neurologa, który wykona przedmiotowe badanie neurologiczne i w razie potrzeby zleci badania dodatkowe (jak rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa czy badanie elektromiograficzne).