Ile potrzebuję czasu, by schudnąć?

mam 158 wzrostu 73,5 kg od tygodnia regularnie biegam mniej więcej godzine dziennie oprócz tego ćwicze na rowerku w domu ok 30 minut nireaz dłużej staram się nie jestś po 18 i niejem słodyczy jak dużo czasu potrzebuje żeby schudnąć?

Witam serdecznie! Ubytek masy ciała powinien wynosić nie więcej niż 0,5-1 kg/ tydzień. Zapobiega to m.in. efektowi jo-jo oraz niedożywieniu. Ostatni posiłek powinien być lekki i zjedzony 2-3 godziny przed snem (niekoniecznie przed 18). Polecam wybrać się do dietetyka, który dostosuje indywidualny jadłospis i plan działania. Ogólne zalecenia żywieniowe i wskazówki do zdrowej diety znajdują się na stronie www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Bezpieczne odchudzanie to około 1kg tygodniowo. Na początku chudniemy nieco szybciej, co jest związane z utratą zatrzymanych płynów a później nieco wolniej - spalanie tkanki tłuszczowej.
10kg to około 10tygodni odchudzania przy zdrowej odpowiednio zbilansowanej diecie. Po tym czasie należy jeszcze przejśc okres stabilizacji, odpowiednio wyjśc z diety aby nie było efektu jojo.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk dietetyk