Interpretacja badania na wirusa różyczki w 10 tygodniu ciąży

Witam serdecznie, Jestem w 10 tc, jest to druga ciąża ( pierwsza poroniona w 12tc) odebrałam właśnie wyniki badan które zalecił mi mój ginekolog, jednak zaniepokoił mnie wynik Wirusa różyczki, wynosi on 1322,0 IU/ml.... proszę o pomoc w interpretacji wyniku... bardzo się martwię.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, podano niepełny wynik badania i niemożliwa jest jego interpretacja. Ważne jest podanie poziomu przeciwciał klasy IgG i IgM. Wysoki poziom przeciwciał klasy IgG wobec niskiego poziomu IgM świadczy o przebyciu różyczki i w przeszłości i odporności, lub nabyciu odporności po szczepieniu. W innych przypadkach konieczny jest kontakt z ginekologiem.