Interpretacja wyników badań 6 tygodni po poronieniu

6 tyg po poronieniu zrobiłam komplet badań: oporność na aktywne biał. C (nie stwierdz. oporności czyn. Leiden na biał.); antykolagulant toczn. (37,95; norma <44sek-nieobecny); Pc p/w kardiolipinie Igg(4,18; norm 0-10 ujemny) Igm (7,07; 0-20 ujemny); beta-2-mikroglob. (1841; norm: 604-2157), Ana1 (dodat. wskazane poszerzenie diag. Ana2), 3 mc później zrobiłam ANA3 w innym lab, powiedzieli, że w ANA2 się nie bawią. Wszystkie p/c negatywne. Co to oznacza, P/c znikły? Czy robic ANA2 gdzie indziej?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by bez znajomości szczegółowych danych klinicznych , zalecić Pani jakąkolwiek diagnostykę. Sugeruję ponowną konsultację ze specjalistą ginekologiem, który oceni dotychczas wykonane badania oraz ew. pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.