Jak długo efedryna utrzymuje się w moczu?

Ile czasu pseudo efedryna utrzymuje się w moczu? Lekarz przepisał mi na przeziębienie Sudafed,wziąłem przez 3 dni 6 tabletek, nie spojrzałem na skład a za 3 dni mam test na badaniach do wojska.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

pseudoefedryna jest stosowana jako lek przeciwdziałający przekrwieniu błony śluzowej nosa i zatok. Czas, przez który ta substancja może być wykrywana w moczu, może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak dawka przyjętego leku, metabolizm jednostki, a także metody badania stosowanej przez laboratorium.

W Pana sytuacji, najprawdopodobniej nie ma się o co martwić, ponieważ przy takim stosowaniu leku, biologiczny okres półtrwania pseudoefedryny wynosi około 7 godzin.

W razie wątpliwości, zalecamy także skonsultowanie swojej sytuacji z lekarzem.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, od którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/pseudoefedryna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.