Jak interpretować test na obecność boreliozy?

Witam, wykonałam test na obecność boleriozy EUROLINE Borrelia IgG. Otrzymałam następujące wyniki: VIsE-Ba - 16, VIsE-Bb 81, VIsE-Bg 5, LBa-0 LBb- 0 p83- 2 Flagellin(p41) 91 BmpA- 6 OspC - 154 p58- 3 p21- 4 p20- 5 p19 - 5 p18 -5 Kontrola koniugatu Igg - 124 Kontrola koniugatu IgM - -1 Pasmo kontrolne Ko - 163 Wynik pozytywny. Jak zinterpretować ten wynik i co dalej robić? z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Diagnostyka boreliozy jest dwustopniowa. Jeśli wynik wykonany metodą Elisa jest pozytywny, to wykonuje się badanie potwierdzające metodą Western-Blot. Poza tym aby włączyć leczenie konieczne jest stwierdzenie objawów klinicznych. Czyli nawet jeśli wynik badań jest pozytywny nie zawsze włącza się leczenie. W takim wypadku powinna Pani skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub specjalistą chorób zakaźnych.