Jak interpretować wynik glukozy we krwi u 29-latki i czy świadczy on o insulinooporności?

Witam, proszę o interpretację wyników: Glukoza na czczo 98 mg/dl 1 godz. po obciążeniu 144 mg/dl 2 godz. po obciążeniu 132 mg/dl Insulina na czczo: 22,0 ulU/ml 1 godz. po obciążeniu 142 ulU/ml 2 godz po obciążeniu 175 ulU/ml Czy powinnam się martwić tak wysoką insuliną? Czy mam insulinooporność?

Lek. Michał Lenard

Pani wyniki mogą istotnie wskazywać na insulinooporność. Wynik powinien ocenić specjalista zlecający badanie. Pozdrawiam!