Jak interpretować wynik RM głowy i czy zmiany oznaczają SM?

Witam, dostaliśmy opis MR głowy z kontrastem opis " W obu półkulach mózgu okołokomorowo i podkorowo ogniska demielinizacyjne, największe w lewej okolicy czołowej o wym. 15mm, bez wzmocnienia kontrastowego i cech restrykcji dyfuzji. Układ komorowy bez cech przemieszczenia i ucisku, nieposzerzony. Struktury tylnojamowe bez zmian patologicznych. Przestrzenie przymózgowe nieposzerzone." neurologa mam dopiero za miesiąc, czy te zmiany są zmianami SM ??

Nie napisał Pan z jakiego powodu było wykonywane badanie MR, jakie były objawy, jakie sa choroby współistniejące. Jest to ważne dla interpretacji badania. SM rozpoznaje się na podstawie wywiadu i badania neurologicznego, MR jest tylko badaniem pomocniczym. Zwykle celem pełnej diagnostyki wskazana jest hospitalizacja na oddziale neurologicznym, wykonanie dodatkowych badań - nakłucia lędźwiowego z oceną płynu mózgowo-rdzeniowego, badania wzrokowych potencjałów wywołanych, wykluczenie boreliozy jako przyczyny zmian.
Pozdrawiam